KANTU TALDEAK

  KANTU TALDEEN ZERRENDA

 ARABA:

  •  ARAMAIO - jarrasate@euskalnet.net
  • GASTEIZ Kantuz - Kandi Anda - 945 00 65 76 / 688 63 90 74 - larretxea@yahoo.es - gasteizkantuz@yahoo.es - 1. larunbatak 12:00etan, Gorbeia bodegoian  

 BIZKAIA:

  • ABADIÑO - Maria Luisa Ugarteburu 656 75 87 88 / Juanan Azkarate  jaazkarate@hotmail.com
  • AREATZA Kantuz - Mikel Urriz 688 6870711 - libu.areatza@euskalnet.net
  • ARMINTZA - Abel Collado 696 39 71 06 / Jesus Mª Arizmendi 692 71 10 46 - 3. ostirlaean
  • ARRATIA KANTUZ elkartea - Sara Gutierrez Egileor 656 78 49 82 - sara.gutierrez@bizkaia.eus
  • ARRIGORRIAGA Kantari - Joseba Ibarretxe  ibarretxejoseba@gmail.com / Arantza 645 70 54 19 - arantza3@hotmail.com / Josu Ruiz de Azua 610 57 56 54
  • BALMASEDA Nafarroa Kantu Taldea - Alberto Jauregi 605 77 42 11 - nafarroa79@hotmail.com
  • BARAKALDO Laguntasuna - Joseba Altube 94 478 0145 / Fran 629 45 55 70 - lagun@laguntasuna.eus 
  • BASAURI San Migel kantari taldea - Iñaki Uterga 618 62 05 68 - iuterga99@gmail.com - aratzberanoaguirre@gmail.com - 1. ostiraletan San Migel auzoan.
  • BERMEO - Mª Karmen Elorriaga 625 70 08 31 - m.elorriaga@euskalnet.net - azken ostiraletan 20:00etan Lamera "andeko" aurrean. 
  • BILBO Kantari - Josu Zarate 94 467 32 30 - 653 71 28 53 - bilbokantari@gmail.com / Ainhoa Markinez 656 71 89 54 - ainhoamarki@gmail.com / Tasio Erkizia 655 73 27 52 - erkiziatasio@gmail.com - 2. larunbatetan 20:00etan Kalderapekon. 
    • ABANDO Kantari - Iker Agirre - agirrei@gmail.com 
    • DEUSTU Kantugintza - Juanjo Arrizabalaga 609 42 54 74 - arrizabalmendi@irakasle.net
    • INDAUTXU Kantari - Natxo Guillen 655 72 92 66 - natxoguillen@hotmail.com 
    • TXURDINAGA Jantzazaleok - Angel Gaintza 665 75 09 31 - euskodok@gmail.com
    • SANTUTXU Kantari - Joseba Arriola-Bengoa  630 02 52 08
    • ZENBAT GARA Lagun artean kantari - Ainhoa Markinez 656 71 89 54 - ainhoamarki@gmail.com / Aintzane Idigoras 609 91 27 73 - aramaiokoa@yahoo.com
    • ZORROTZA Kantari - Galder Segurola  656 71 49 39 - info@kantari.eus  /  Igor Gutierrez Txinbo  686 23 55 21 - igor_ahop@hotmail.com
  • DURANGO Kantulaguna - Beñat Aiartza - benansio82@hotmail.com
  • ERANDIO - Josu Zarate 653 71 28 53 - kantagunea.erandio@gmail.com - 2. ostiraletan 19:45ean Eguz-La Plaza tabernan
  • ERMUA - Estibaliz Gonzalez - euskalbirusa@euskalnet.net 
  • GERNIKA - Larraitz Ugarte - larraitxu@yahoo.es 
    • KANTAGUNEA URDAIBAI - Josu Erezuma 629 27 18 10 - josuerezuma@gmail.com  / Patxi 608 87 38 52  /  Denis Azkarate  639 60 09 15 - denis@webrk.net  -  1. larunbatetan 12:30ean Juantxo tabernan. 
  • GETXO Itxasargia kantari kanta - Patxi Lasa  648 26 73 20 - lasapatxi@gmail.com  /  Isabel 665 72 90 22 - elkartea@itxas-argia.com
    • ERROMO kantuz itzulbaltzetan - Peru de Agirre 685 72 50 98 - prdagirre@gmail.com / Jose Tezanos 670 45 18 99
    • KRESALTXU taldea - Xabier Arruza 656 78 44 20 -  xabier@amaiur.com  
  • GORLIZ - Gabi de la Maza 649 18 39 95
  • LEIOA Kalez kale - Garbiñe Abendaño 656 79 63 74 - garbineabendano@gmail.com  /  Asunta Vidal  635 74 88 18 - asuntavz@gmail.com
  • MUNGIA barikuko kantariak - Edu Iriondo  656 78 92 26 / Roberto Etxebarria  652 70 80 60 - robertoetxebarria69@gmail.com
  • OTXANDIO Soinubil kultur elkartea - Txomin Bengoa  651 70 07 89 - txbengoa@mixer.com.es
  • PLENTZIA kantagune - Ion Azpiazu 688 80 17 63 -  plentzia.kantagune@gmail.com / Teresa Agirre  657 72 49 84
  • PORTUGALETE Kantari - Espe Cano 671 79 39 59 - izaroespe@gmail.com  / 
    • PORTUGALETEKO Koadrilak - Txipi 676 58 44 11 - txipi_7@hotmail.com 
  • SANTURTZI - Iñaki Otxoa 659 00 55 44 - ioachabal@gmail.com / Txaro eta Rakel - txaromarina@hotmail.com
    • Bihotz gaztea - Lorea 619 66 64 80 - lorearte2005@yahoo.es
  • SESTAO Kantari - Luis Alonso "pizzo"  657 72 25 58 - luis.alonso@bizkaia.net / Javier Ortiz de Zarate  645 72 90 15 - javiozarate@gmail.com 
  • SOPELA Kantari - Jose Mª Unanue 672 41 53 17 - unanueuriarte@gmail.com  / Unai Brea  660 51 84 17 / Espe Etxeandia - espeetxeandia@gmail.com
  • TRAPAGARAN - Iñaki Arana 688 62 02 68 - amaiabutroe@hotmail.com
  • ZAMUDIO - Oihana Astobieta  635 71 13 98 - oihanairati@hotmail.com . 

GIPUZKOA:

  • ANDOAIN Irunberri kultur elkartea - Agustin Alberro 607 20 07 40 - jalberroi@euskalnet.net / Lourdes Arteaga 656 72 71 95
  • ARETXABALETA Basotxo abestaldea - Imanol Aranzabal -  imanol.aranzabal@gmail.com
  • ARRASATE Portaloi taldea - Rosi Ansoategi 692 34 21 43 - ransoategi@gmail.com - Xalba Dalmau 656 75 93 35 - xdalmau@outlook.com
  • ASTEASU Usarrabi - Marga Jimenez 696 42 98 92 -asteazu@euskalnet.net - esnarritza@gmail.com
  • ALKIZA-ASTEASU-LARRAUL-ZIZURKIL - Itsaso Gonzalez - hordare@hotmail.com
  •  BEASAIN Kantari - Luis Mª Jauregi 943 08 61 55 - ibulustxiki@hotmail.com / Karmelo Ezeiza 638 92 94 77 - karmelezeiza@hotmail.com - azken ostiraletan 19:00etan.
  •  DONOSTIA KANTUZ - Itziar Zamora 653 72 79 51 - ehopstop@gmail.com / Sabino Ormazabal - s-ormazabal@hotmail.com - 3. larunbateetan 12:00etan Elkar megadendan. 
      • AIETE Kantuz - Jose Mª Agirresarobe - jmagirresarobe@gmail.com
      • ALTZA Kantuz - Pello Ezkerra  943 35 36 08 - pello_37@hotmial.com
      • AMARA Kantuz - Begoña Etxebarria - begoetxebarria@euskalnet.net
      • ANTIGUA Kantuz - Jabi-Karmele - gosis@euskalnet.net
      • ALDE ZAHARRA Kantuz - Pako - fsexmilo@euskalnet.net   
      • BIDEBIETA Kantuz - Endika
      • INTXAURRONDO Kantuz - Rosi Garrido - garrido.rosi@gmail.com
      • LOIOLA Kantuz - Ander Edo 687 38 64 93  
  •  EIBAR Kantuzaleak - Mª Jesus Agirre  943 20 12 94 - mariajesus44@yahoo.com
  •  ELGOIBAR Kale kantariak - Ana Arrizabalaga - elgoibarkalekantariak@gmail.com - azken larunbatetan 12:00etan.
  • ERRENTERIA kantujira lau haizetara - Josu Berra 656 77 37 49 - josube@irakasle.net  / Eukene 686 84 60 88 - eukene@gara.net  /  Nerea Mujika - nereamujika@euskalnet.net  -  2. larunbatetan 12:00etan herriko plazan
  • GETARIA Txeru elkartea - Jose Mari - irunebeloki@irakasle.net
  •  HERNANI kalez kale kantari - Xabier Odriozola  666 97 05 04 - axeri@euskalnet.net / Jabi Zubimendi 629 52 12 51 - xzubimendi@terra.es
  • HONDARRIBIA kalean kantuz - Jon Ugarte  615 70 93 39 - joxug@hotmail.com  /  Arantxa Lasa - aranig@yahoo.es / Mariaje  617 86 19 65
  • IDIAZABAL - Joxepi 619 24 13 12  / Pello Urkia - pellourkia@gmail.com
  • IRUN Nabartenea abesbatza - Xabier Zuazu 653 72 15 78 - txapitela@euskalnet.net
  • LASARTE-ORIA Xumela Lasarte kantuz - Mailu Arruti 695 75 65 56 - solaskide@ttakun.com
  • LAZKAO - Joxepa Madariaga 943 16 02 82 -  gee@euskalnet.net
  • LEGAZPI - Xabier Barriola 686 51 45 66 - xbarriola@gmail.com
  • OÑATI herrixka kantuan - Beatriz Gereka 617 99 30 62 - herrixakantuan@gmail.com / Arantzazu Bikuña  685 70 91 45
  • ORDIZIA Kantuz - Hitzaro euskara taldea 643 16 23 66 - hitzaro@gmail.com 
  • PASAIA - Asun - asun@dirdai.com 
  • PASAI ANTXO Antxoko kantujira - Arantza Olaziregi 669 83 72 11 - txemarantza@gmail.com / Jose Luis  943 51 65 76 - 3. ostiraletan 19:30ean  Jaizkibel gizartean.
  • PASAI DONIBANE - Edurne Urtizberea 609 48 55 41 - edurneurtizberea@gmail.com - 1. larunbatetan
  • TOLOSA Kantari - Juan Mª Zaldua 622 73 29 12 - tolosakantari@gmail.com - jmzaldua@tolosakoudala.net / Floren - txuri2@hotmail.com - azken larunbatetan, 12:00etan Tontokalen 
  • URRETXU-ZUMARRAGA ZU Kantari - Juanlu Aranburu 669 54 63 57 - aranagi@gmail.com - zukantari@gmail.com  
  • USURBIL euskal kantu taldea - Lourdes Ostolaza 630 25 29 39 - lurdesosto@gmail.com  /  Ana Segurola  686 96 91 12 - ane@antza.com - azken larunbatetan 19:00etan M. Laboa plazan.   
  • ZARAUTZ Kantuan - Lore Korta 665 740 665 - zarautzkantuan@gmail.com - 2. larunbatetan 12:00etan Udaletxe aurrean. 
  • ZIZURKIL Erpegain Aitzondoko kantujira - Mertxe Mendizabal 688 66 74 70 - mertxe4@gmail.com 
  • ZUMAIA - Arantza Urkidi - arantza35@hotmail.com  / Mendi Gorostiaga 650 64 34 21 - mendigorostiaga@gmail.com

LAPURDI:

  • AZKAINE - Mixel Jorajuria - mixel@tele2.fr
  • BAIONA Kantuz - Guillaume Irigoyen - girigoyen@hotmail.fr - 4. larunbatetan 11:00etan merkatuan.
  • BIARRITZ - Jan Zulategi - zulategi@hotmail.com
    • ARROKA taldea - Beñat Claverie 682 19 30 72 - claverie.hb@gmail.com / Jakes Mailard - jakesmaillard@ymail.com / Joannes Hillau  -  arroka@arroka.org  - 1. igandeetan 10:30ean kasionan. 
  • DONIBANE LOHITZUN Begiraleak elkartea - Xabier Soubelet 33 06 08 87 93 13 - 616 84 76 89 - x.soubelet@terra.es - begiraleak@wanadoo.fr - 16garatkx@wanadoo.fr  - kantu eguna: pazko hurrengo igandea.
  • HAZPARNE Ezkia -   33 05 59 29 47 90 -  etxezaharreta.marko@neuf.fr  
  • SARAko kantariak - Maider Olasso - sarakokantariak@gmail.com
  • SENPERE - Auxtin Zamora  - hatsaelkartea@aol.com

NAFARROA:

  • ALTSASU - polentzi.g@gmail.com 
  • ARROTXAPEA Kantuz - Fatima de Miguel - fatidemi@gmail.com  / Rosa Mª Etxeberria - rosamariecheverria@orange.es
  • BARAÑAINgo euskal kantak - Patxi Dominguez  689 75 63 41 - patxideguarats@hotmail.com - azken larunbateetan 12:00etan Udaletxeko plazan.
  • DANTZARIA - Angel Mariezkurrena 616 17 01 77 - kantu zaharren eguna azaroko azken larunbatean 
  • IRUÑEA kantuz - Mikel Aranburu - iruineankantuz@gmail.com - mikel@euskokultur.es - 1. larunbatetan 12:00etan mercaderesen. 
    • ORREAGA fundazioa - Enrique Arriaga 649 52 61 68 - lizarraindarki@gmail.com  / Juan del Barrio - juandel@ono.com 
  • LIZARRA kantuz - Luisfer Etxeberria 635 73 30 39 - luisfer@kulki.org 
  • MALERREKA - Patxi Mariezkurrena - patxibelarris@hotmail.com

BESTE TALDE BATZUK

  • Bentazaharreko Mutiko Alaiak - Iñigo Peñagarikano 656 74 65 61 - harremanak@bentazaharrekomutikoalaiak.com /  http://www.bentazaharrekomutikoalaiak.eus/
  • Holako taldea - Jokin 33 676 53 24 57
  • Kuxkuxtu taldea - Beñat Elizondo 33 05 59 20 76 10
  • Nafarroa taldea Balmaseda - Alberto Jauregi 605 77 42 11 - nafarroa79@hotmail.com
  • Taberna Ibiltaria - Alfon Atela 670 23 92 83 - http://tabernaibiltaria.es.tl/
  • Txanbezpel taldea - Beñat Itoiz 33 05 59 03 27 28 - txanbezpel@modulonet.fr 
  • Txapelak bat taldea - Iker Garaizabal 679 91 27 52 - txapelakbat@gmail.com - http://txapelakbat.blogspot.com.es/
   

KANTUZALEEN ELKARTEA -  Juanluis Aranburu  669 54 63 57  - euskalkantuzaleenelkartea@gmail.com  -  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 comentarios:

  1. Tafalla kantuz 2013- http://youtu.be/7y25VwZcymk

    ResponderEliminar
  2. Plentzia Kantaguneren emaila txarto dago, hau da:
    plentzia.kantagune@gmail.com
    zuzendu, mesedez.
    Mila esker!

    ResponderEliminar
  3. Este comentario ha sido eliminado por el autor.

    ResponderEliminar
  4. Mesedez, SANTURTZI - Iñaki Otxoa 659 00 55 44 - ioachabal@gmail.com en ordez, ipini hau:
    SANTURTZI - SANTURTZI KANTARI, larunbatetan, Dorretxean (Casa Torre)
    11,30 etan - Iñaki Otxoa 659005544 - ioachabal@gmail.com
    Mila esker

    ResponderEliminar